2014.03.28. 14:54, Fay
1. Richelle a sztorit az egyetemi évei alatt találta ki, ott kapott inspirációt. "Több különálló dolog együtteseként rajzolódott ki előttem a történet. Kelet-európai mitológiát hallgattam, s ennek keretein belül rengeteg orosz és román vámpíros történettel találkoztam. Itt bukkantam rá a mora-striga alapokra, amelyeket aztán átültettem a saját világomba. Ezenkívül mindenképp szerettem volna írni egy olyan fiatal hősnőről, mint Rose.
2. Rose nem hasonlít senkihez, akit Richelle ismerhet. Rose karaktere nem alapul senkin, ő egy teljesen kitalált személy. "Sokszor kérdezik tőlem, hogy Rose hozzám hasonlít-e? De mindig megmondom, hogy én az ellentétje vagyok. "

Lissa sem hasonlítható senkihez. "A karaktereimet nem másokról mintázom. Biztos vagyok abban, hogy elveszthetném a barátaimat, ha a róluk mintázott karaktereim sorsa nem úgy alakulna, ahogy ők szeretnék. Lissa azért jött létre, hogy lenyugtassa Rose-t."
3. A befejező rész a kedvenc jelenete az első könyvből és a filmből is. "Mindig a könyvek végét szeretem írni, ennek a résznek a megírása mindig gyorsabban megy, mint a regény többi feléé."

4. Az írónő részt vett a film forgatásán is. "Két napig voltam a forgatáson, mivel a kicsi gyermekeimet nem hagyhattam magukra sokáig. Láttam Christian tűzhasználatát a tanteremben, természetesen nem voltak igazi lángok, de mókás volt látni azt a srácot, ahogyan azt színleli, hogy tüzet kapott a ruhája. A másik, ami láttam, az Rose és Dmitrij első harca volt, ami egyszerűen kalssz volt!"
5. Lucy Fry és Zoey Deutch szinte a szerepüket élik. "Lucy és Zoey nagyon jó barátnők, szinte olyanok, mint Rose és Lissa."

6. A film nagyrészben könyvhűre sikeredett. "Valóban megváltoztattak néhány dolgot, azonban ez elkerülhetetlen, mivel különböző médiacsatárnákról van szó, viszont semmi lényegeset sem változtattak meg."
7. Sokan úgy gondolják, hogy a Vámpírakadémia nem más, mint a Bajos csajok vámpíros változata. Richelle szerint nem erről van szó. "Én próbáltam meggyőzni az embereket, hogy ez nem egy vígjáték, s csak marketing fogás volt az, hogy a humorra építettünk a trailerekben, mivel a komoly filmek nem mennek jól.
8. Richelle-t nem zavarja, hogy meg kell ölnie a karaktereit. Nem bánta meg egyik meggyilkolását sem. "Sokan kérdezgetik, hogy sírtam-e, amikor például megöltem Masont, de azt kell mondanom, hogy nem. Nem ok nélkül végzek a karaktereimmel, mindig hatással jár a haláluk valakire, befolyásolja valaki fejlődését. Nem azért írok ilyesmit, hogy a fanoknak traumát okozzak, ez csak a nagyobb jót szolgálja."

9. Dmitrij sorsa az elejétől fogva az volt, hogy strigává változzon.
10. Dmitrij striga énjének a megírása az egyik legnehezebb feladat volt. "Miközben írtam, azt mondogattam, hogy gonosz Dmitrijt kell írnom, gonoszt kell írnom, s ami meglep, az az, hogy sokan azt írják nekem, hogy bár striga maradt volna... A második legnehezebb feladat a számomra a Bloodlines (Vérvonalak, a Vámpírakadémia spin-offja, amely főleg Adrian Ivashkovról és Sydneyről szól) megírása volt, hiszen ugyanarról a világról kellett írnom, csak egy másik karakter szemszögéből.
11. Dmitrij és Rose egyszer visszatérnek Oroszországba, hogy találkozzanak a férfi családjával. "Sokszor kérdezik tőlem, hogy mi lesz velük a 6. könyv után, s mindig meg vagyok lepve, mivel én ennyire nem gondoltam bele. De azt hiszem, igen.

12. Megszüntetni a köteléket Rose és Lissa között egy megkönnyebbülés volt az írónő számára.
13. Richelle rengeteg titkot tartogat még a tarsolyában a szereplőkkel kapcsolatban, ezért is kezdte el írni a Vérvonalakat.
14. Richelle nagyon kíváncsi, hogy ki fogja eljátszani Adrian Ivashkov szerepét, aki nagy kedvence. "Nem szerepel a fejemben egy színész sem, akit szeretnék a szerepre, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok, ki lesz a befutó."